Home » properties » Се продава зграда од 5 ката во Кисела Вода

Се продава зграда од 5 ката во Кисела Вода

ID број: 1363
Овој објект се купува

Преглед

 • ID број
  1363
 • Големина
  893m²
 • Локација
  Кисела Вода
 • Цена
  -

Карактеристики

 • Зграда на 5 ката
 • Подрум - 141m²
 • Приземје - 146m²
 • Прв кат - 143m² + 3m²
 • Простор за складирање - 84m²
 • Апартман 1 - 189m²
 • Апартман 2 - 171m²
 • Реновирана фасада во 2023
 • Паркинг места во двор - капацитет до 8 возила
 • Сите 5 ката имаат сопствено парно парно, со можност за приклучување на градското парно
 • Патнички лифт

Опис на објектот

Оваа зграда од пет ката е со вкупна површина од 893 квадратни метри, нудејќи широк опсег на можности и за станбени и за комерцијални цели.

Изградена е во 2001 година со големо внимание на деталите и висококвалитетни материјали. Неодамна, во март 2023 година, фасадата е реновирана, со сосема нов изглед и подобрена изолација, обезбедувајќи и естетска привлечност и енергетска ефикасност.

Внатре ќе најдете добро дизајниран распоред што ги максимизира функционалноста и удобноста. Зградата е опремена со патнички лифт, обезбедувајќи удобен пристап до секој кат. Мини подрум кој нуди доволно простор за складирање како и двор со паркинг со капацитет до осум возила.

Подрумот, со површина од 141 квадратен метар, обезбедува флексибилност за различни намени, одговарајќи на различните потреби на клиентот. Приземјето е со површина од 146 квадратни метри.

Првиот кат е со површина од 143 квадратни метри, надополнети со дополнителни 3 метри квадратни. Овој кат има и простор за складирање со големина од 84 квадратни метри, нудејќи погодност и практичност.

Вториот и третиот кат претставуваат два елегантни и пространи апартмани. Апартман бр. 1, кој се наоѓа на вториот кат, може да се пофали со пространа станбена површина од 157 квадратни метри. Со вкупна површина од 189 метри квадратни, вклучувајќи балкони и тераси со големина од 32 метри квадратни, овој стан обезбедува удобна и привлечна атмосфера за уживање.

Апартман бр. 2, кој се наоѓа на трет кат, нуди површина од 140 метри квадратни. Со вкупна површина од 171 квадратен метар, вклучувајќи балкони и тераси од 31 квадратен метар, овој стан нуди мирна и опуштена атмосфера.

Секој кат од зградата има свој систем за централно греење, обезбедувајќи оптимален комфор во текот на целата година. Покрај тоа, постои можност за поврзување со градското греење.

Лоцирана во Кисела Вода, пред зградата и тротоар, обезбедувајќи дополнителен простор за три дополнителни паркинг места.

Оваа извонредна зграда од пет ката претставува исклучителна можност за инвеститори или поединци кои бараат разновиден недвижности во Кисела Вода. Контактирајте не денес за да закажете преглед и да ги истражиме можностите што ве очекуваат на оваа посакувана локација.

Имате прашања?

Ние сме тука да помогнеме. Контактирајте директно со нашиот агент и можеме да Ви помогнеме со какви било дополнителни информации што можеби ќе Ви бидат потребни.
Испратете ни барање за објект: 1363

  Локација на објектот

  Кисела Вода
  Не можете да го најдете тоа што го барате?

  Наши Клиенти